+90 542 495 28 65|info@kaleprefabrik.com.tr
FAQ2019-04-26T09:07:05+00:00

MERAK ETTİKLERİNİZ

Bilmek İstedikleriniz

Sık Sorulan Sorular

Prefabrik Nedir ?2018-07-07T06:36:20+00:00

Prefabrik Hakkında Bilgiler
Prefabrik kelimesi prefabrike asıl anlamını taşımaktadır. Türkçeye ingilizceden geçen prefabrik kelimesi, pre yani ön anlamında ve sonrasında fabric yani yapı anlamında birleştirilerek prefabric anlamını kazanmıştır. Kısalarak ingilizcede prefab, uzun olaraksa prefabricate, prefabricated, prefabrication olmak üzere çeşitli anlamlar kazanmıştır.

Prefabrik kelimesi asıl anlam olarak ön üretimli küçük prefabrik ev anlamına gelmesine rağmen ön üretimli olan ve portatif, hazır üretilmiş, ayrıca bu sektöre hitap eden birçok bileşenide kapsamaktadır. Örnek vermek gerekirse buna prefabrik ev, prefabrik villa, prefabrik yapı, prefabrik bina, prefabrik konut, prefabrik site, prefabrik sosyal tesis, prefabrik hangar, prefabrik şantiye, prefabrik çalışma sahası, prefabrik kapalı saha, prefabrik fabrika gibi kısa kısa bahsedebiliriz. Kullanım alanına göre prefabrik kabin ve prefabrik konteynerlerde bu prefabrike kelimesinin kapsadığı ön üretimli hazır yapılardandır.

Prefabrik kabinler için kullanım alanları GSM kabini, satış kabini, pazarlama kabini, gişe kabini, güvenlik kabini, bekçi kabini, büro kabini, ofis kabini, wc kabini, duş kabini, tuvalet kabini veya diğer her kullanıma sahip, her yerde her amaca uygun şekilde kabinler olarak sırayalabiliriz. Konteynerler ise kabinler gibi depo konteyneri, ofis konteyneri, şantiye konteyneri, fabrika konteyneri, gişe konteyneri, güvenlik konteyneri, stok konteyneri, wc konteyneri, duş konteyneri, tuvalet konteyneri şeklinde başlıca sıralanabilir Parçaları önceden hazırlanıp birleştirilerek oluşturulan, kurma.

Dünyada uzun zamandır yaygın olarak kullanılan prefabrik yapılar, 2000’li yıllardan bu yana Türkiye’de de hızla yaygınlaşıyor. Depreme dayanıklılığı tüm dünyada kabul gören prefabrik yapılar, deprem kuşağı üzerinde bulunan ülkemizde her geçen gün daha fazla talep görüyor. Kullanım alanı çok geniş olan bu yapılar, ev, sosyal tesis binaları, ofisler, kamu idari binaları, yatakhane, yemekhane, kamp, şantiye yapıları, showroomlar, sağlık binaları ve askeri tesisler gibi çok farklı formlarda inşa edilebiliyor.

Prefabrik yapılar, betonarme binalara bir alternatif olmanın da ötesinde sunduğu birçok avantaj sebebiyle dünya genelinde oldukça fazla rağbet görüyor. Kurulumdaki hız ve kolaylık, ihtiyaca göre farklı yerlere taşınıp yeniden kurulabilmesi, daha ekonomik çözümler olması, isteğe göre farklı malzeme kullanımı prefabrik yapıların öne çıkan özelliklerini oluşturuyor.

Prefabrik Evlerin Avantajları2018-07-07T06:33:59+00:00

Prefabrik yapılar diğer yapılara göre daha esnektir. Depreme ve zemin kaymalarına dayanıklıdır.

Prefabrik yapıların ısı ve ses yalıtımı diğer yapılara göre çok daha fazladır.

Prefabrik yapılar modüler olmasından dolayı daha önceden planlanarak ve ihtiyaçlara göre üretilebilir.

Prefabrik yapılar diğer yapılara göre çok daha pratik olup çok daha kısa sürede teslim edilebilir.

Her türlü alana ve büyüklüğe göre üretilebilir.

İsteğe göre değişebilen görünüm seçeneklerinin olması.

İstenmeyen ya da değiştirilmesi gereken bölümlerin çıkarılabilmesi veya değiştirilebilmesi.

Çevreyi kirletmeden ve etrafa rahatsızlık vermeden oluşturulması.

Prefabrike yapının isteğe göre çatı kaplama malzemesinin ve duvar kaplama malzemesinin ham madde özelliğinden rengine kadar, birbirinden zengin olanakların tanınması imkanı.

Prefabrik yapıların iç ve dış duvarlarında Amerikan siding, betopan, yalıpan, taşonit, fugalı, fibercement, PVC, yalı baskı, ve sıvalı mantolama gibi çeşitlilik sağlayabilmesi.

Prefabrik / Çelik Yapı Sistemleri Avantajları2018-07-07T06:32:15+00:00

Arsanız hazır mı?
Fazla değil, en geç bir buçuk ay sonra taşının, modern bir villada yaşamanın keyfini sürmeye başlayın. Üstelik benzerlerinden kaliteli, güvenli ve hesaplı bir yuvanız olsun. KALE PREFABRİK size en uygun evi yapsın.

HAFİF ÇELİK VİLLA, en gelişmiş prefabrike konut teknolojisi ve güncel gereksinimleri ön planda tutan mimari anlayışla tasarlanmış ve üretilmiş hazır konuttur. Dilerseniz kendi projelerinizi getirin, özel zevkinize uygun bir villayı dilediğiniz yerde, en kısa sürede, en uygun fiyatlarla edinin. HAFİF ÇELİK VİLLA konutta çağdaş çözümdür.

Pratik, Hesaplı, Ekonomik
Ağır İnşaat giderlerini ortadan kaldırır. Güçlü panel yalıtımı sayesinde büyük enerji tasarrufu sağlar.

Uyumlu ve Esnek
Büyük kentten kasabaya, dağ yamacından yaylaya, deniz kıyısından koruluğa, dilediğiniz yerde kurulur, dilediğiniz yere taşınır. Modüler prefabrike yapısı sayesinde dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar genişletilebilir.

Depremde Esner
Tüm deprem riskleri dikkate alınarak geliştirilmiştir,depremde sadece esner.

İklim Tanımaz
Su basman dışında betona ihtiyaç göstermez, yaz kış her mevsim kurulabilir. Her iklim koşulunda, güvenle yaşanır.

İçeride Konfor, Dışarıda Estetik
Çağdaş yaşamın gereklerine göre tasarlanmış iç mekanlar ve gelenekselden post moderne kadar dış görünüş seçeneği sağlar.

Yaşlanır, Yıpranmaz

Isıtma Mekanik Ve Elektrik Tesisatı Nasıl Olmalıdır?2018-07-07T06:29:55+00:00

Bulunduğunuz yere göre doğal gaz LPG akaryakıt veya klima kullanılabilir. Mekanik ve elektrik tesisatı boruları, tavan ve duvar içerisinde proje aşamasında belirlenerek monte edilir.

Duvara Pano Asılabilir Mi?2018-07-07T06:28:44+00:00

Duvarlar panel sistem olduğu için bu uygulama çivi yerine vida ile yapılabilmektedir.

Çelik Konutların Çevreye Ve İnsana Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?2018-07-07T06:24:43+00:00

Kesinlikle yoktur. Kullanılan tüm malzemeler TSE şartlarına uygun olarak üretilmektedir. Ayrıca üretimlerimizi başta AB üyesi ülkeler olmak üzere dünyanın her yerine ihraç ettiğimizi göz önünde bulundurursanız, ülkemizdeki standartlar haricinde dünya ülkelerinin üretim standartlarına uymak zorunda olduğumuzu görebilirsiniz. Bu üretim standartları haliyle sadece yurt dışı için değil ülkemizde uygulamasını yaptığımız projeler içinde geçerli oluyor.

Bina Zeminde Nereye Ve Nasıl Monte Edilir?2018-07-07T05:58:55+00:00

Ön üretimli hafif çelik yapılar önceden hazırlanmış beton zemin üzerine monte edilir. Çelik yapıların beton zemine montajı ankrajlarla veya çelik dübellerle yapılmaktadır. Böylece bina ile beton birlikte hareket etmektedir.

Geri Arama İste

Bilgi ve detay öğrenmek üzere bir geri arama isteğinde bulunmak için aşağıdaki formu doldurun.

Online Katalog

Ürün kataloğumuzu online olarak yakın zamanda buradan indirebileceksiniz.

Hemen İndir

Hemen Teklif İste

Hemen teklif formu sayfasına giderek sizde prefabrik taleplerinize hızlıca teklif alabilirsiniz.

Teklif İste

Hemen Ara

×